Badania laboratoryjne

W ofercie Centrum Medycznego BioVirtus znajduje się ponad 1000 różnych badań laboratoryjnych (krew, kał, mocz, wymazy).

Wybrane badania można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ważnego skierowania od lekarza POZ pracującego w Centrum Medycznym BioVirtus. Pacjenci, którzy chcą wykonać dodatkowe badania lub nie posiadają ważnego skierowania, mogą skorzystać z bogatej oferty badań komercyjnych. Posiadamy również pakiety badań w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą i cennikiem, które dostępne są w rejestracji.

Wykaz badań, które można wykonać w ramach NFZ: http://www.przychodnia-biovirtus.pl/koszyk-swiadczen.html

Punkt pobrań czynny jest w od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 10:00.

W związku z pandemią koronawirusa, obowiązują zapisy na pobranie krwi.

Dodatkowo, w godzinach pracy przychodni, istnieje możliwość odpłatnego wykonania szybkich testów diagnostycznych, bez konieczności wcześniejszego przygotowania. Czas oczekiwania na wynik takiego testu to zazwyczaj 10-15 min.

W naszej placówce wykonujemy szybkie testy:

Troponina – szybka diagnostyka uszkodzenia mięśnia sercowego, pomocny w ocenie niedokrwienia mięśnia sercowego, różnicowaniu bólu w klatce piersiowej.

CRP – ocena stanu zapalnego i monitorowanie przebiegu leczenia.

Strep Test- wykrywanie paciorkowców w wymazie z gardła, pomocne w ocenie etiologii zapalenia gardła, wskazań do antybiotykoterapii.

Grypa A/B-wykrywanie wirusa grypy w wymazach z nosa lub nosogardła.

Jak prawidłowo przygotować się do badań laboratoryjnych możesz przeczytać w zakładce: Dla Pacjenta/Przygotowanie do badań.