Badania diagnostyczne

W Centrum Medycznym BioVirtus można wykonać szereg badań diagnostycznych:

USG

Badanie USG jest bezpieczną i bezbolesną metodą obrazowania wnętrza ciała. Pozwala na wykrycie wielu stanów chorobowych. Może być wykonywane wielokrotnie w krótkich odstępach czasu nawet u noworodków, małych dzieci czy kobiet w ciąży.

Badanie wykonuje się przy użyciu ultrasonografu, składającego się z monitora oraz sondy. Do obrazowania tkanek wykorzystuje się  fale akustyczne.

Przed badaniem trzeba odsłonić odpowiedni fragment ciała, na który lekarz nakłada specjalny żel ułatwiający przewodzenie impulsów. Następnie poprzez przesuwanie sondy, uzyskuje się na monitorze obraz poszczególnych narządów. Czas badania jest różny w zależności od obszaru ciała, obserwowanych zmian patologicznych, ale zazwyczaj wynosi ok. 15 min.

Niektóre rodzaje badania USG można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia na podstawie ważnego skierowania od lekarza POZ pracującego w Centrum Medycznym BioVirtus.

EKG

Badanie EKG jest nieinwazyjną i niebolesną metodą oceny czynności elektrycznej mięśnia sercowego. Badanie jest przeprowadzane w pozycji leżącej.

Na klatce piersiowej oraz kończynach pacjenta, umieszcza się elektrody, które rejestrują i przesyłają do aparatu EKG informacje o elektrycznej pracy serca, które są zapisywane na taśmie papieru do EKG. Aby poprawić przewodnictwo elektryczne przed przymocowaniem elektrod, osoba wykonująca badanie może zwilżyć skórę niewielką ilością wody lub żelu.

Badanie EKG wykonywane jest w godzinach 11:00-18:00.

Badanie metodą Holtera

Badanie metodą Holtera wykorzystuje się do oceny czynności serca lub ciśnienia tętniczego krwi w określonym przedziale czasowym, najczęściej 24h. Metoda ta jest bezpieczna i nieinwazyjna. Pozwala na ocenę pracy serca lub ciśnienia tętniczego krwi w sytuacjach życia codziennego np. w czasie pracy, aktywności fizycznej, snu.

Badanie polega na założeniu pacjentowi aparatury rejestrującej. W przypadku Holter EKG do klatki piersiowej przykleja się elektrody połączone z przymocowanym do paska aparatem. A w przypadku Holtera ciśnieniowego, na ramię pacjenta zakłada się specjalny mankiet, który jest automatycznie pompowany.

Jak prawidłowo przygotować się do badań diagnostycznych możesz przeczytać w zakładce: Dla Pacjenta/Przygotowanie do badań.

Na badania metodą Holtera należy umówić się telefonicznie ( 22 101 07 05) lub bezpośrednio w rejestracji.

KONSULTACJI UDZIELA GRAFIK PRZYJĘĆ
Lek. med. Magdalena Hevelke (USG) PT 16:00-18:00
Lek. med. (Echo serca)  
USŁUGA CENA
USG jamy brzusznej 140 PLN
USG piersi 150 PLN
USG ślinianek 140 PLN
USG tarczycy 140 PLN
USG tkanek miękkich 140 PLN
USG jąder 150 PLN
USG węzłów chłonnych 140 PLN
USG ginekologiczne TV 140 PLN
USG pakiet-jama brzuszna+ tarczyca 250 PLN
USG pakiet-jama brzuszna+ tarczyca+piersi 380 PLN
USŁUGA CENA
USG doppler tętnic szyjnych 160 PLN
USG Doppler tętnic kończyn dolnych (1 kończyna) 170 PLN
USG Doppler tętnic kończyn dolnych (2 kończyny) 250PLN
USG Doppler żył kończyn dolnych (1 kończyna) 170 PLN
USG Doppler żył kończyn dolnych (2 kończyny) 250 PLN
USG stawów biodrowych z konsultacją ortopedyczną 260 PLN
Holter EKG 24h 140 PLN
Holter ciśnieniowy 24h 140 PLN